корекція мовлення

Корекція мовлення.Урок 55


ПІДСУМКОВИЙ УРОК
Мета: перевірити отримані учнями знання за семестр; провести необхідну корекцію знань, умінь та навичок учнів.
Обладнання: зошити, картки.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний етап
II. Основна частина (Проведення гри та робота у групах).
Гра «Що? Де? Коли?»
У грі беруть участь декілька учнів, називаючи по черзі сектор «Що?», «Де?» або «Коли?». Вони відповідають на поставлені запитання, не обмірковуючи. Кожне запитання оцінюємо певною кількістю балів (1; 1,5; 2).
Можлива допомога групи, яка підтримує учасника гри.
Що?
1. (1 б.) Що таке звук?
2. (1 б.) Що таке текст?
3. (1 б.) Що таке наголос?
4. (1 б.) Що таке склад?
5. (1 б.) Що ви можете сказати про тверді і м’які приголосні звуки?
6. (1 б.) Що ви знаєте про правила переносу слів?
7. (1,5 б.) Що ви знаєте про написання апострофа?
8. (1,5 б.) Що ви знаєте про написання префіксів?
9. (1,5 б.) Що ви знаєте про способи зв’язку слів в словосполученнях?
10. (1,5 б.) Що таке керування? Наведіть приклади словосполучень.
11. (2 б.) Що ви можете сказати про неповні речення?
12. (2 б.) Що ви знаєте про типи текстів?
13. (2 б.) Що таке додаток? Які бувають додатки? Наведіть приклади.
14. (2 б.) Що таке однорідні члени речення?
15. (2 б.) Що таке обставина? Які види обставин знаєте? Наведіть приклади.
Де?
1. (1 б.) Де речення: Стоять весело дівчина. Весела дівчина стоїть?
2. (1 б.) Де пишемо «у», при чергуванні «у-в»?
3. (1 б.) Де пишемо буквосполучення «йо»?
4. (1 б.) Де пишемо буквосполучення «ьо»?
5. (1 б.) Де пишемо «ь»?
6. (1,5 б.) Де допустили помилку: ґава, ганок, ґедзь, гречний?
7. (1,5 б.) Де допустили помилку: знання, мовленнєвий, взутя, волося, судя?
8. (1,5 б.) Де допустили помилку: близько, нисько, скрісь, матроз?
9. (1,5 б.) Де допустили помилку: стешка, доріжка, ніж, ріш?
10. (1,5 б.) Де допустили помилку:солодкий, рідкий, швиткість, грятка, поряток?
11. (2 б.) Де допустили помилки: лехко, нігті, кіхті, вохкий?
12. (2 б.) Де допустили помилки: дупки, грубка, шупка, коропка?
13. (2 б.) Де допустили помилки: пеньок, денйок, лотчик, кобзарь?
14. (2 б.) Де допустили помилки: синье, мальунок, гальавина, верхнье?
15. (2 б.) Де допустили помилки: висна, крело, деректор, коредор?
Коли?
1. (1 б.) Коли пишемо «ь»?
2. (1 б.) Коли член речення називають головним?
3. (1 б.) Коли речення називають другорядним?
4. (1 б.) Коли речення називають неповним?
5. (1 б.) Коли використовують інверсію?
6. (1,5 б.) Коли  використовують неповні речення?
7. (1,5 б.) Коли треба переносити слово?
8. (1,5 б.) Коли відбувається чергування голосних звуків?
9. (1,5 б.) Коли відбувається чергування приголосних звуків?
10. (1,5 б.) Коли відбувається подвоєння приголосних звуків?
11. (2 б.) Коли можна стверджувати, що текст - міркування?
12. (2 б.) Коли можна стверджувати, що даний текст – опис?
14. (2 б.) Коли ви прочитали найцікавіший, на вашу думку, твір?
15. (2 б.) Коли можна стверджувати, що в реченні є однорідні члени?
Робота у групах
«Двадцять запитань учителю»
Умови. Клас ділимо на групи по 5-6 чоловік. Групи за 10 хв. готують, записуючи на окремому аркуші, 20 запитань з пройдених тем, які потім передають учителю. Робота над запитаннями відбувається так: представник команди (спікер) зачитує перше запитання, на яке відповідає спікер другої команди (якщо той не знає, то третьої і т. д.). Учитель доповнює відповідь, після чого вона викреслюється зі списку усіх команд. Далі перше незакреслене запитання зачитує спікер другої команди, а відповідає — третьої.
ІІІ. Підсумок уроку
Учитель підбиває підсумки роботи.

Результат пошуку зображень за запитом "мудрість"





Немає коментарів:

Дописати коментар